پایگاه فرهنگی ، اطلاع رسانی

حجت الاسلام سید حسین موسوی

سخنرانی جلسه هفتگی 2 بهمن ماه 94

 دو قطبی کردن کشور به نفع استکبار است.

 حجت الاسلام سیدحسین موسوی شب گذشته در هیأت یامهدی عج واوان با اشاره ای به زندگانی حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: تشعشعات نور حضرت معصومه سلام الله علیها باعث شده تا چهارصد امام زاده ای که در شهر مقدس قم مدفون هستند، برجسته نشوند.

موسوی افزود: عظمت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به خاطر امامزاده بلافصل بودن ایشان نیست چرا که ما امام زادگان بلافصل در این کشور کم نداریم.

وی در اداره گفت: بزرگی و عظمت کریمه اهل بیت به جهت این است که او غرق در ولایت علی بن موسی الرضا سلام الله علیها بود. او در فکر و در عمل ولایت مدار بود.

مدیر کانون راه انقلاب در ادامه با اشاره به جمله امام که می فرمود: ولایت فقیه ولایت رسول الله است گفت: امروز نیز هر کسی به هر اندازه غرق در ولایت نایب عام امام زمان، امام خامنه ای بشود مقام پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه ولایتش در طول ولایت امام زمان و ائمه و پیغمیر اکرم است گفت وقتی رهبری می فرمایند: نباید کشور دو قطبی شود همه باید نظر او را تأمین نمایند.

تقسیم بندی فعالین به اعتدالیون و افراطیون، تندرو و میانه رو، استفاده از واژه هایی چون دلواپس ها ، بی شناسنامه ها، احساسی ها و..  جامعه رو به سمت دو قطبی شدن سوق می دهد و دو قطبی شدن جامعه با دستورات قرآنی " ولاتنازعوا" و "لا تفرقوا" تنافی دارد.

ایشان افزودند: فعالیت جناح های مختلف در کشور، رقابت سلایق گوناگون به نفع کشور است و تنور انتخابات را گرم تر می کند، اما دشمنی کردن با جناح رقیب و دور شدن از همدلی و همزبانی به نفع کشور نمی باشد و وحدت شکن است و اسلام مخاطبان خود را به وحدت دعوت کرده است.

شایان ذکر است، موسوی گفت: دشمنی ما فقط با استکبار جهانی، در رأس آن آمریکاست. 

اگر کسی رقیب خود را دشمن تر از آمریکا ببیند بی بصیرت است و نمره ولایت مداری آن پایین است .

وی با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبری، افزود: حضرت آقا همدلی و همزبانی را مطرح کردند به جهت خنثی کردن نفوذ دشمن برای دوقطبی کردن جامعه اسلامی.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به مناظرات تلویزیونی جنجالی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸، گفت: وقتی احمدی نژاد خود را حق دانست و رقبای خود را باطل و دست به تخریب شخصیتها زد زمینه دو قطبی شدن جامعه را ایجاد کرد.

ایشان در ادامه افزود: امروز دولت موظف است کارکردهای دولت یازدهم را برای مردم بشمارد. متاسفانه به جای گزارش کارکردهای دولت با استفاده از واژه های تندروها، افراطیون، دلواپس ها، می خواهند خود را تبرئه کنند و بر افکار عمومی سلطه پیدا کنند.

ایشان تخریب رقیب را هم برای اصولگرها و هم برای اصلاح طلب ها بی بصیرتی نامیدند و گفتند بهتر است راجع عملکردها صحبت شود.

موسوی در پایان با اشاره به سخنان اخیر رهبری پیرامون مشوه نکردن اذهان مردم جامعه گفت: تخریب شورای نگهبان، برجسته سازی ماجرای سفارت عربستان جهت منزوی کردن جوانهای انقلابی را در راستای دوقطبی کردن جامعه دانست و گفت: مخالف صحبتهای رهبری است.

.قابل ذکر است پس از سخنرانی،  روضه خوانی توسط ایشان و مداحی توسط حاج امیر عباسی صورت گرفت.نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 67263
   

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت براي صاحب آن محفوظ مي باشد و هرگونه استفاده از مطالب اين سايت در صورت امـکان با ذکر منبع جهت نشر فرهنگ و احياي شعائر اهل بيت عليهم السلام موجب امتنان است.

www.Qiyam.ir