پایگاه فرهنگی ، اطلاع رسانی

حجت الاسلام سید حسین موسوی

سخنرانی جلسه هفتگی 18 دی ماه 94

شب گذشته حجت الاسلام سیدحسین موسوی در مراسم بزرگداشت شهید شیخ نمر باقرالنمر که به همت هیأت یامهدی عج واوان برگزار شد، گفت:
 روزی یزید گمان می کرد با کشتن سیدالشهدا علیه السلام می تواند صدای عدالتخواهی و حق خواهی حسین بن علی علیه السلام را خاموش کند.
خیلی ها در آن روز گمان می کردند، یزید بن معاویه امام حسین علیه السلام را در آن بیابان می کشد و با وجود قدر استکباری یزید و کم بودن تعداد یاران امام حسین علیه السلام، او را در همان بیابان دفن می کند و اثری از امام باقی نمی ماند.
بعد گذشت هزار و چهارصد سال از شهادت امام غریب، اربعین امسال کنگره بین المللی شیعی با جمعیت ۲۶ میلیونی به عنوان بزرگترین اجتماع جهانی حول محور محبت امام حسین در کربلا شکل گرفت.  
 در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی منافقین تعداد زیادی از بزرگان ما را به شهادت رساندند، کسانی چون شهیدبهشتی، مطهری، دستغیب، صدوقی، اشرفی اصفهانی، باهنر و... 
مگر آنها توانستند با این کشتن ها ما را متوقف کنند؟
خدا رحمت کند امام عزیز را که می فرمود:
"بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شوند"
وی در ادامه افزود: قطعا خون شهید نمر اثر خود را خواهد گذاشت و ما امیدواریم مظلومیت این شهید، به زودی، زمینه منکوب شدن آل سعود را فراهم آورد.
وی گفت:
مسأله اصلی در شهادت شیخ نمر و اسیر کردن شیخ ابراهیم زکزاکی این است که دشمنان می خواهند تشعشعات نور انقلاب اسلامی ایران را در عالم از بین ببرند در حالی که نوری را که خداوند روشن کند، کسی نمی تواند آن را خاموش کند و این در حالی است که امروز آرمان های امام خمینی ره در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در حال انتشار است.


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 42219
   

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت براي صاحب آن محفوظ مي باشد و هرگونه استفاده از مطالب اين سايت در صورت امـکان با ذکر منبع جهت نشر فرهنگ و احياي شعائر اهل بيت عليهم السلام موجب امتنان است.

www.Qiyam.ir