پایگاه فرهنگی ، اطلاع رسانی

حجت الاسلام سید حسین موسوی

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری

دکتر سعید جلیلی در صفحه اینستاگرام خود منتشرکرد:
یک وقت رقابت ها سیاسی است و دو نفر می‌خواهند به هر طریقی شده همدیگر را کنار بزنند تا به  قدرت برسند که چنین رقابتی مذموم است. اما یک وقت رقابت برای خدمت رسانی بیشتر است. مثلا در روستای زلزله زده کوییک کرمانشاه حاج سعید قاسمی در حال رقابت با طلبه ای است که از اسلامشهر تهران(حجت الاسلام موسوی) به  روستای زلزله زده سراب ذهاب آمده. یعنی این دو با هم رقابت می‌کنند که خدمت بیشتری به مردم کنند. این رقابت مثبت است. رقابتی است که بر هزینه دادن مبتنی است، نه برای سهم‌خواهی. 
هیئت‌ها باید اینطور باشند، این فرمایش حضرت زهرا سلام الله علیها که می فرمایند: «الجار ثم الدار» یعنی من نباید بیکار بنشینم. باید ببینم مشکل همسایه‌ام چیست و بعد به خودم برسم. همسایه یک وقت است در محله ماست، یک وقت هست در شهر ماست، یک وقت در کشور ماست و یک وقت هم در سطح بالاتر است.  خلاصه نمی شود گفت حالا که در سرپل ذهاب زلزله آمده به ما ربطی ندارد و ما میرویم در شهر خودمان هیات مان را برگزار می کنیم! نه؛یکی از وظایف اصلی هیات های مذهبی همین است که برای حل مشکلات جامعه پیشقدم شوند. این آموزه های دینی ماست.

🔹بخشی از سخنرانی دکتر جلیلی در جمع هیاتهای مذهبی سراسر کشور/ بهمن ۹۶


کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت براي صاحب آن محفوظ مي باشد و هرگونه استفاده از مطالب اين سايت در صورت امـکان با ذکر منبع جهت نشر فرهنگ و احياي شعائر اهل بيت عليهم السلام موجب امتنان است.

www.Qiyam.ir